Tour d’Öö

Reede 1. juuni õhtul toimus järjekorras 50 Tour d’Öö juubelisõit, millest võtsin ka ise osa. Start anti poole kümne ajal õhtul Kristiinest Kotka staadioni esiselt parkimisplatsilt. Seekordne marsruut oli selline: Kristiine > Tondi kasarmute tagant läbi ja Tammsaare tee alt tunnelist läbi > Järve > Rahumäe > Nõmmelt üle silla > Tähetorni > Mustamäe > Õismäe > Stroomi > Pelgulinn > Telliskivi loomelinnak. Sõidu esimene ja viimane osa toimus peaasjalikult mööda sõiduteid, Rahumäelt Stroomi randa mööda kergliiklusteid. Väidetavalt olla kohal olnud ligi 3000 pedaalitallajat ja nii palju võis neid ka kohal olla.

Mina sõitsin koos kahe kolleegiga, kellest üks siiski Nõmmel loobus, sest enne seda sai pikalt ummikus seistud. Nimelt otsustati mingil põhjusel sõita läbi Rahumäe kalmistu (sic!) kus ühe eriti kitsa värava juures tekkis ummistus, millest läbimine võttis oma veerand tundi. Oleks võinud sõita mööda Rahumäe teed veidi edasi ja siis kergliiklusteele keerata.

Aga sealt edasi läks juba sõit kiiremaks. Jalgratturid vallutasid kergliiklusteed täielikult. Päris mitmes kohas pidid autojuhid ootama mitukümmend minutit selleks, et läbi pääseda. Seekord oli teid sulgemas lisaks ametlikele karjustele ka Politsei ja Munitsipaalpolitsei.

Kohal oli igasugust rahvast – noori, vanu, uuemate ja vanemate ratastega, elektrirattaid, lasterattaid, kärudega rattaid ja no öösõidule kohaselt ka kõikvõimalike tulede ja viledega. Päris paljud olid kaasa võtnud oma muusikariistad (stardis mängis üks lõõtspilli tandemratta tagumisel istmel) ja kõlarid nii et Stroomi rannas sai kuulatud Valgre Saaremaa Valssi. See oli nii sürr olukord kui veel olla sai… 😀

Inimesed olid rõõmsad. Finišis Telliskivi loomelinnakus kohtas ka lapsi, kes olid vapralt oma vanematega koos sõitnud. Kogu marsruut oli jõukohane läbimiseks igaühele. Mõned tõusud olid aga nt Nõmmelt Mustamäe poole oli terve tee languses.

Peale ühispildi tegemist võtsin koos kolleegiga suuna kodu poole ja nii saigi üpris kiires tempos mööda Paldiski maanteed kodu poole sõidetud ja seal G4S maja juurest keeratud Paldiski maantee ja Ehitajate tee vahelisele kergliiklusteele. Vanemate juurde öömajale jõudsin kella 1 paiku, magama 2 paiku. Laupäeval enne lõunat võtsin Õismäelt suuna Keila kodu suunas ja läbi Laagri viis tee Sauele kust sõitsin paar viimast peatusevahet rongiga. Kokku sai kahe päeva peale sõidetud ligi 70km, sest Reede hommikul sõitsin rattaga tööle, et mitte edasi-tagasi asjatult sõita.

See oli minu kolmas kord sõita Tour d’Öö’l ja ma soovitan kõigil pedaalitallajatel see vähemalt korra ette võtta. Sest kus veel õnnestub kogeda sellist ühise eesmärgi nimel pingutamist ja veel sellise massiga?

Ise pilte ei teinud aga neid võib leida nii instagramist kui ka facebookist.

 

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.