Jalgrattahooaeg täies hoos

Selle aasta jalgrattahooaeg on täie hooga alanud. Olen saanud alles teist kuud sõita aga juba on kogunenud üle 750km. Tegelikult pole ka imestada, sest korralikke jalgrattateid on päris mitu tehtud mida mööda on lausa lust sõita. Näiteks on valmis saanud Ehitajate tee ja Paldiski mnt vaheline kergliiklustee, mis võimaldab Haaberstist mõnusalt sõita Stroomi randa, kuhu see kergliiklustee välja viib. Juba eelmine aasta valmis Ehitajate tee ja Akadeemia tee vaheline kergliiklustee. Samuti on võimalik sõita Harkust Laagrisse mööda vinget jalgrattateed ja valmimas on ka Paldiski maanteel asuv kergliiklustee Järvekalda teest Tähetorni tänavani – viimast olen paar korda juba kasutanud – korra rühkisin seda mööda üles Harku poole ja mõni päev tagasi tulin seda mööda tagasi. Sealne tõus on päris arvestatav.

Täna sõitsin üht marsruuti pidi, mida mööda olen sel aastal juba sõitnud. Mööda kaht esimest eelpool nimetatud kergliiklusteed pidi Stroomi randa, sealt kunagisele kultuurikilomeetrile, siis sadamasse ja lõpuks sealt Piritale. Ja siis sama teed mööda tagasi.

40km

Siis olen sõitnud mööda Harku-Nõmme kergliiklusteed Hiiule, sealt Laagrisse ja siis tagasi koju mööda Instituudi tee ääres olevat uut kergliiklusteed ja veel uuemat Paldiski maantee kergliiklusteed:

21km

Üks kolleegidest mõtles välja järgneva marsruudi – mööda Harku-Nõmme kergliiklusteed Tähetorni tänavani, sealt Harku metsa, sellele ring peale. Seejärel suund Nõmmele, Nõmme mäest alla ja mööda Ehitajate teed tagasi Haabersti suunas. Ehitajate teel toimus teeületus ja suund läks värskeltvalminud kergliiklusteele, mis viib Haaberstist Stroomi randa. Stroomi ranna lähistelt keerasin vasakule Rocca Al Mare poole, möödusin Vabaõhumuuseumist, läbisin Kakumäe ja jõudsin otsapidi Rannamõisa teeni. Sealt sõitsin mööda kergliiklusteed Tiskreni ja tulin sealt tagasi Harku järve taha ja siis koju. Mõnus ring, mida mööda sõidan veel. Selle ringi lõpus, tõenäoliselt kuskil Harku järve taga sain esimese ratta rehvi augu, mis oli pisike aga piisavalt suur, et rehv saaks tühjaks. Selle hooaja esimene. Eelmine aasta sai 3x tagumist rehvi parandatud.

44km

Üks päris mõnus ring on Tallinnale tiiru peale tegemine. Mööda juba tuttavat kergliiklusteed Stroomile, sealt kultuurikilomeetrit mööda Piritale, sealt Lasnamäele, siis Suur-Sõjamäele, Järvele, Nõmmele ja tagasi koju. Parajalt pikk ja mõnus pea 3h vuramine. Sellest järgmine samm oleks sõita ümber Ülemiste järve. Eelmine aasta tegin seda ja see oli toona üks pikimaid rattasõite.

53km

 

Laagrist viib väga hea kergliiklustee Sauele – Lääne suunalise raudtee kõrvalt. Seda teed olen sel aastal sõitnud ja sõidan veel. Hea marsruut sugulastele külla minemiseks 🙂

52km

Teine kergliiklustee, mida mööda mul meeldib sõita on Männiku tee ääres – mitmete kilomeetrite pikkune tee viib Sakuni välja. Allpool olevat marsruuti proovisin esimest korda – Laagrist Männiku teeni ei viigi nii häid teid. Kui just mööda Tallinna ringteed ei sõida aga see pole eriti minu jaoks.

42km

Üks põnevamaid ja enim väljakutseid pakkuv sõit oli ettevõtte suvepäevadele Roostale sõitmine koos kahe kolleegiga. Polnud seni veel kahe päevaga üle 100km maha sõitnud aga sel korral tuli 135km kokku, mis oli minu jaoks eneseületus. Kõigepealt sai hommikul kella 7 ajal sõidetud rattaga Hiiule ja sealt rongiga Vasalemma. Sealt sõitsime siis ratastel Roostale. Järgmine päev tulime sama teed mööda tagasi selle vahega, et mina sõitsin taas Vasalemmast rongiga Tallinna aga kolleegid sõitsid ratastel Tallinna – see tegi 90km. Minu jaoks oli see liig. See oli esimene kord sõita kümneid kilomeetreid mööda maanteid, mis tegelikult oli üsna hirmutav, arvestades meie liikluskultuuri. Aga helkurvestid olid seljas ja püüdsime ennast nähtavaks teha. Ühtegi ohuolukorda õnneks ei tekkinud. Pole vist vaja mainidagi, et kohale jõudes olime tehtud mehed, sest olime ainsad, kes ratastel kohale tulid 🙂

135km

Kui nii edasi läheb, siis saab eelmise hooaja 1600km korralikult ületatud 🙂 Ma loodan, et ilmad soosivad seda ettevõtmist. Lisaks heale enesetundele ja huvitavatele marsruutidele on see ka tervisele kasulik. Üks 40…50km sõit koos korralike tõusudega mõjub kehakaalule hävitavalt.

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.