Trennihullus: asi edeneb tasa ja targu (-15)

Paar nädalat tagasi jõudsin järgmise verstapostini milleks oli siis kaalu 15kg kaotamine 🙂 Ehk siis kahe kuuga -5kg. See on võtnud rohkem aega, kui ma oleks lootnud ja tahtnud aga ega see ei peagi kerge ja kiire olema. Tegelikult võtabki tulemuse saavutamine aega ja selleks on vaja ära teha palju tööd ja näha vaeva. Niisama diivanil lösutades ei juhtu mitte midagi. Ma arvan, et see -15kg on ka juba tubli tulemus. Kui varem külastasin jõusaali vähemalt viiel päeval nädalas, siis viimased paar nädalat olen trenni külastusi vähendanud kolmele korrale nädalas aga ülejäänud kahel päeval sõidan jalgrattaga. Lisaks siis nädalavahetus. Ja seegi mõjub… Nüüd ootan huviga, millal saabub -25kg kaalukaotust. See võiks juhtuda kui mitte see kuu, siis järgmine kuu. On mida oodata. Peeglisse vaadates veel eriti muutusi pole märganud aga mõned riideasjad mahuvad küll kuidagi lahedamalt selga 😀

Jalgrattaga sõitmine on kuidagi erakordselt meeldima hakanud. Eelmine nädal “avastasin” enda jaoks Nõmme-Harku terviseraja ja olen nüüd tööpäeviti teisipäeval ja neljapäeval käinud seal metsaradadel sõitmas ja vahest ka nädalavahetusel. Tavaliselt olen teinud üks või kaks 7-8km pikkust ringi. Sellele lisandub siis sinna sõitmine ja sealt koju sõitmine, mis lisab umbes 2x nii palju kilomeetreid. Olen üritanud päevast kilometraaži hoida 20…30km kandis – see nädal olengi sõitnud 95km. Eelmine nädal tuli isegi rohkem – 135km. Lisaks olen sõitnud paar korda Haaberstist Piritale kasutades selleks Haabersti-Stroomi kergliiklusteed ja nüüdset kultuurikilomeetrit, mis on väga hea kergliiklusteega ääristatud. Eelmine nädal sai reede õhtul osaletud tour’D ÖÖ suvetuuril, mis oli väga omapärane kogemus – paar tuhat jalgratturit sõitsid A le Coq Arena juurest Pirita velodroomile läbi linna sumeda, tõsi küll päris jaheda, suveõhtu. Sealt kuskil kella 00…01 ajal tagasi Haaberstisse sõita oli põnev – polegi varem öösel pimedas rattaga sõitnud.

Lisaks olen neid Harku terviseraja ringe alustanud Nõmme mäest üles rühkimisega ja olen seda teinud nüüdseks 7…8 korda. Päris ühe korraga üles ei vänta, keset mäge teen ikka kerge hingetõmbepausi. Täna sõitsin taaskord Männiku tee kergliiklusteel – olen nuputanud kuidas sinna Haaberstist sõita. Täna sõitsin Mustamäe>Nõmme>Hiiu kaudu Pääsküla rappa ja raba teid kasutades jõudsingi lõpuks Männiku teeni aga tõenäoliselt oleks lihtsam sõita mööda Harku-Haabersti-Nõmme kergliiklusteed Pärnu maanteeni ja sealtkaudu minna Männiku teele. Täna sai niimoodi tagasi tuldud 🙂

Toitumise osas tundub mulle, et ma olen juba mõnda aega pigem defitsiidis, kui saavutan oma igapäevase 3000kcal limiidi, mis on personaaltreeneri toitumiskava järgi paika pandud aga ma ei anna alla ja ikka järgin seda. Omaette väljakutse on vaheldusrikkust leida, sest nädalast nädalasse samu asju ei taha süüa. Aga eks suvi olegi veidi teistsuguse toidu aeg – saab ju kõikvõimalikke asju grillida.

Kokkuvõtteks – jalgratas, trenn, toitumine – need on need kolm asja, mis on tähtsuselt esimesel kohal 🙂 Tõsi – suvi on ka ees ootamas – rand, päike, grill, sõbrad, puhkus, mis pole ka enam mägede taga aga ma püüan mitte libastuda ja programmist kinni pidada. Sest siht on silme ees.

Pildid pixabayst.

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.