Trennihullus

  1. veebruaril see algas. Paari nädala jooksul enne seda päeva kaalusin, kas see on hea mõte või mitte ja kas mul on piisavalt tahtejõudu ja viitsimist selleks aga lõpuks sõbrapäeval 14. veebruaril otsustasin – kas nüüd või mitte kunagi. Mõeldud, tehtud. Regasin ennast MyFitnessi lehel ära, maksin registreerumistasu ja kirjutasin personaaltreenerile, et olen nüüd tõsine huviline. Ja treener vastaski juba samal päeval, et kui mulle sobib, siis 15ndal võiks teha esimese trenni. Esimesel korral värskeltavatud Mustamäe MyFitnessis tutvustas ta jõusaali ja treeningmasinaid ja rääkisime üldisemalt plaanidest ja kavadest. Ja tänaseks ongi toimunud 6 personaaltreeningut seitsmest ja üks on veel eeloleval esmaspäeval ees.

Trenn.

Jõusaalis olen käinud nüüd igal tööpäeval ja ma võin täiesti ausalt öelda – mulle meeldib. Rohkem ootan praegu trenni, kui tööd 🙂 Eks ma alguses natuke ikka pabistasin ka, sest pole kunagi varem niimoodi jõusaalis majandanud ja ega ei teadnud ka kuidas ja mismoodi asjad käivad. Aga treener võttis kõik pinged kohe esimesel korral maha ja koostöö on siiani ideaalselt sujunud. Janek Uuk on siis treeneriks ja valisin ta MyFitnessi lehelt puhtalt seetõttu, et tundus sümpaatne ja tema kohta kirjutatakse, et tegeleb ka algajatega. Ehk siis minusugustega. Tema tegi mulle ka toitumiskava, mida tasapisi üritan järgida. Midagi keerulist see polegi tegelikult ja toiduained on üsna tavalised. Harjumist nõuab regulaarne söömine, mõningane kalorite lugemine, et igal toidukorral tarbiks nii palju, kui vaja ja päevanormi ei ületaks ehk siis kogused peavad olema õiged ja siis muidugi ka see pidev vee joomine.

Trenazöör

Tulemused? Kilod tasapisi kaovad. Esimese kolme päevaga haihtus kolm kilo. Aga eks algus oli ka raske, sest organism ei olnud selle mölluga harjunud. Eelmine nädal olid käed vahepeal nii valusad, et ei saanud miskit õieti tõstagi. Selle nädala alguses sai jalgadele vatti antud ja siis oli mitu päeva kõndida raske. Lihased piimhapet täis. Ja põhimõtteliselt ongi kolm tõsisemat treeningpäeva nädalas – esmaspäeval selg, kolmapäeval õlad ja käed ja reedel jalad. Ehk siis on musklite treenimist päris palju. Igal päeval on umbes 6…8 erinevat atraktsiooni või treeningut, mida siis tuleb masinatel läbi teha. Teisipäeval ja neljapäeval teen kardiot ehk siis majandan kas käimislindil või velotrenazööril. Nädalavahetusel puhkan. Eks paistab kas see viiepäevane trenn jääb kestma või hakkan hoopis kolmel päeval tegema või sisustan mõne nädalavahetuse päeva lisaks. Praegu olen selle lahendusega rahul.

Hantlid

Eesmärgid? Öeldakse, et unistada tuleb suurelt aga ma olen vist ikka endale omaselt tagasihoidlik ja ütlen – elame ja näeme. Muidugi oleks tore iga nädal kilo kaotada, sest siis jõuaks aastaga päris kena numbrini. Kui regulaarselt trennis käia, süüa nii nagu peab, siis ei olegi see nii võimatu. Ehk siis ma ei oota ega looda tulemust kohe. Teadvustan endale, et see protsess on pikk ja tulemus on veel seitsme mäe ja mere taga. Aga nagu vanasõna ütleb – tasa sõuad, kaugele jõuad 🙂

Pildid pixabay.com

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.