Triumf

Peale eileõhtust Kelly Sildaru triumfi X-Gamesi pargisõidus (sotsiaal)meedia kihab. Vägev. Lahe selle asja juures on minu arust see, et tänu oma noorusele on Kellyl palju selliseid lahedaid hetki ja võistlusi veel ees, kus saab rahulikult oma sõitu minna tegema ja tulla sellest nii puhtalt ja võidukalt välja. Sest olgem ausad kõik kolm Kelly sõitu olid eile ikka väga korralikult tehtud erinevalt paljudest tema vanematest kolleegidest, kes mitmel korral kukkusid või vääratasid. Tundus, et teistel vedasid närvid rohkem alt.

Ja üks asi veel mille peale ma eile õhtul twitteri säutse lugedes mõtlema hakkasin on see, kui palju tuntust Kelly oma võistlemise ja võiduga Eestile toob. Kui palju seda teevad tegelikult kõik meie sportlased, kes edukalt võistlevad. Jääb vaid loota, et seda osatakse ka vääriliselt hinnata. Öeldakse küll, et tähtis pole mitte võit vaid osavõtt aga olgem ausad – pildil püsivad enamasti ikka võitjad. Kedagi ei huvita see, kui oled kolmanda kümne lõpus või veel kaugemal. Ma usun, et päris paljud hakkasid internetist otsima kes see Kelly on ja kuskohast ta on pärit. Üks selline sündmus võib meile rohkem tuntust tuua, kui mistahes bränd või slogan, mida aeg-ajalt kiputakse Eesti tutvustamiseks välja mõtlema. Lisaks võib Kelly võit panna paljusid teisi noori tahtma tegeleda sama alaga. Egas muud, kui tuleb tehismägesid luua, et seda ala saaks harrastada. Eesti on väike aga kindlasti annab midagi välja mõelda.

Ei tasu muidugi ära unustada ka Kelly nooremat venda Henryt, kes käib kindlasti õe jälgedes ja kelle võistlemistele saame tulevikus kaasa elada.

Tuult suuskadesse, Kelly.

Kelly esimene sõit, mis tõi ka kuldmedali:

 

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.