Ülevaade: Philips Senseo Latte padjakohvimasin

Vaatasin, et on üks vana postitus jäänud siia seisma, mida kunagi 2014 alustasin.

Kui ma hakkasin endale kohvimasinat valima, siis hakkasin kõigepealt mõtlema erinevate viiside peale, kuidas kohvi saab valmistada. Tõenäoliselt üks lihtsamaid viise on osta 2-in-1 või 3-in-1 kohvipulbreid või lahustuvat kohvi, millele lisada peale kuuma vett ja ongi kohvi valmis. Aga see oleks tähendanud nende pulbrite ostmist kaubandusvõrgust ja vee keetmist.

Järgmine variant, mida kaalusin oli presskannukohv aga selle puhul on alati omaette teema see doseerimine, sest kui ma tahan näiteks ainult üht tassi, siis tervet kannutäit ju ei tee?

Peale presskannu on veel võimalik kasutada tavalist filterkohvimasinat aga ka selle puhul tuleb mängu doseerimine. Kuigi neid masinaid on igasuguseid saadaval tundus siiski sellise masina ostmine overkill olevat, kuna enamasti tahan kohvi tassi-paari kaupa teha, mitte tervet masinatäit. Uuesti ülessoojendatud kohvi pole see, mis värskelt tehtud.

Ja siis hakkasin uurima padja- ja kapselkohvi masinaid. Lõpuks jäi pilk peale Philips Senseo Latte Select padjakohvimasinale (uuemad mudelid), mis tundus ostmise hetkel pakkuvat parimat hinna-kvaliteedi suhet. Padjakohvimasina puhul meeldib mulle see, et ma saan lühikese ajaga kiirelt oma tassi kohvi kätte ja seejuures ma ei pea jändama pulbritega, doseerimisega või hakkama eraldi vett soojendama.

Padjakohvimasin
Padjakohvimasin

Lihtsalt lülita masin sisse, pane kohvipadi vastavasse hoidjasse, lisa piim, kui soovid Làttet või Cappuccinot või Latte Macchiattot ja vajuta nuppu. Umbes poole minuti pärast on tassis maitsev kohvi, seejuures doseeritud täpselt tassijagu. Alati on võimalik teha ka musta kohvi. Kohvipadi on diskreetselt omaette kotikese sees, nii et kõik aroomid on säilinud.

Lisaks on võimalik nautida erinevaid maitseid. Mina olen püsima jäänud Irish Creme nimelise kergelt koore maitselise kohvi peale aga teiseks lemmikuks on kujunenud pähklimaitseline kohvi. Lisaks on võimalik nautida ka šokolaadi, iirise jms maitseid. Lisaks saab teha selle kohvimasinaga ka kuuma vett ja leidub vastavaid teepakikesi, nii et tegu pole ainult ja ainult kohvimasinaga. Tavakohvist olen Peru Bio või Brazil kasutaja, kuna nende maitse meeldib mulle. Kaubandusvõrgust on võimalik osta erinevaid demopakke, kus on mitu maitset sees, et testida oma maitse-eelistusi.

coffee-pods-coffee-pads-coffee-cartige-by-de-brewerz-500x500
Kohvipadjad

On olemas ka igasuguseid muid kohvimasinaid, mis oskavad samamoodi tassi kaupa kohvi teha sh jahvatada kohvi värsketest kohviubadest ehk et tegelikult on valik väga suur. Aga ma ei tea mulle on need kuidagi kohmakad tundunud.

Üks nüanss veel, mis minu arust on päris oluline, on kohvimasina puhastamine ja hooldus. Paljud meist ikka selle peale enne ostmist mõtleb? Senseo Lattel on see päris lihtsaks tehtud. Olen nüüd paar korda pidanud tegema katlakivi puhastust, mis tähendab seda, et spetsiaalne lahus tuleb veemahutisse valada, panna masinasse spetsiaalne tila vms asjandus mille järgi masin tunneb ära, et on vaja katlakivipuhastust teha ja vajutada Calc clean nuppu, mille järel masin umbes poole tunni jooksul teostab katlakivist puhastuse. Pärast veel kaks korda loputada ja ongi tehtud. Ja igapäevane hooldus on lihtsalt piimamahuti loputamine ehk mingit suurt pesu ja kohvi või jääkvedelike mahutite puhastust ei ole vaja teha.

Nii et kes kaalub kohvimasina ostmist, siis mina soovitan kaaluda padjakohvi masinat. Ahjaa, hindadest ka. Peru Bio kohvi, 100 pakki kotis, koti hind 15,40, mis teeb tassi hinnaks umbes 15 senti.

Mina olen kohvi ostnud sellisest poest nagu kohvipadi ja nad on nüüd hiljuti avanud poe ka Mustika keskuses, mis jääb sobivalt kodutee peale.

Millist kohvi ja millega valmistad Sina?

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.