Jamamine domeenimajanduse ümber

On hakkama saadud Avaliku kirjaga Eesti Vabariigi Valitsusele, mille teemaks on ebaõnnestunud domeenireform. Ei hakka seda juttu sealt siia ümber kopeerima täies mahus aga ühe lõigu siiski avaldaks, mis mulle isiklikult meeldib:

Asjaolu 5: EIS valetab

EISi väide: “Tagatipuks on Kautsi sõnul EISi kulud võrreldes teiste ELi riikide samalaadsete organisatsioonidega väiksemad, kui mitte kõige väiksemad.” (Allikas: ekspress.ee)

Oleme teinud tabeli, kuhu oleme koondanud kõigi Euroopa domeenide hinnad koos viitega lehele, kust see hind pärineb. Tabeliga saab tutuvuda siit. Siit nähtub, et Eesti Interneti pakutav hind on kõrgeim Euroopas. Tabelis on mitmed toodud hinnad antud sellised, mida pakuvad vahendajad. Seega on EISi hindadega võrdluses vahe reaalselt veelgi suurem. Meie naabrite hinnad on Läti €10,5, Leedu €14.90, Soome €13. Isegi väga kalli elutasemega riikides nagu Taani on domeeni hind alla 100 Eesti krooni ja Norras €14.95. Siia kõrvale Eestis pakutav hinnavahemik 369EEK/€23,58 (Zone.ee) kuni 1200 krooni aasta (Cemty.ee).

Sellisel tasemel käib siis tänapäeval valetamine. Kas tõesti loodeti, et need hinnavahed ei saa avalikuks? Kui selle ettevõtmise eesotsas on olematu IT taustaga inimene, siis ei saagi asjast head nahka tulla. Mina isiklikult .ee domeeni ei kavatse registreerida. Maksta mingit ülemõistuse suurt tasu iga aasta, samal ajal kui on olemas mitu korda soodsamad alternatiivid, tundub minu jaoks mõttetuna. Aga kellel on raha ja tahtmist nuumata neid asjapulki EISi eesotsas, lasku käia.

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.