Emt ja maksehäireregistri päringud

Juhtusin lugema Delfist seda uudist ja mõtlesin, et tsekkan ise ka E-Seifist järgi kuidas siis lood on nende maksehäiretega minu puhul. Häireid ei leidnud küll aga oli minu üllatus suur, kui selgus, et minu kohta on viimase kolme aasta jooksul mitukümmend korda päringuid teostanud EMT. Huvitav miks?

Ma saan sellest aru kui päring teostatakse asja pärast, näiteks tahan laenu võtta või mingit teenust kasutada. Aga EMT puhul mulle ei meenu, et ma oleks peale kõne ja sideteenuste midagi muud neilt tellinud/kasutanud. Ja iga kuu olen korralikult otsekorralduslepingu alusel kuumaksu maksnud.

Kusjuures jäi silma, et selles e-seifis saab tellida teenuse, mis hakkab siis kisama, kui keegi teostab päringuid. Näiteks saadetakse sms. Maksab 30 krooni kuus ehk umbes 2 eurot (peab harjutama ennast eurodes mõtlema).

Tore, et sellised teemad kajastamist leiavad. Ise poleks küll selle peale tulnud, et uurida kas mõni firma on minu maksehäirete kohta huvi tundnud…

LISA 21.06 – EMT kliendiinfo vastas mulle nii e-posti aadressile kui ka siia blogisissekandele kommentaarina ja need mõlemad on sarnased, nii et e-postile tulnud vastust ma siia kopeerima ei hakka. Põhimõtteliselt mina jään vastusega rahule, sest see on minu jaoks ammendav.

2 Replies to “Emt ja maksehäireregistri päringud”

 1. Tere, Tanel!
  Sagedane päringute tegemine on, nagu ka siit väljavõttest näha, on praeguseks lõppenud. Varem tegi EMT süsteem automaatpäringuid kõigi kliendilepinguga seotud protseduuride ja tehingute käigus, näiteks kui inimene käis meie esinduses või iseteeninduses mõnda teenust muutmas või mõnda muud tegevust tegemas. Kuna nende päringute järgi mingit sisulist vajadust ei ole, siis vähendasime möödunud aasta lõpus oluliselt automaatpäringute hulka.
  Tervitades,
  Kaja Sepp
  EMT avalike suhete juht

 2. Tere.
  Sain sarnase vastuse EMT kliendiinfost ka e-posti peale. Kui süsteem tegi seda automaatselt selle peale, kui ma iseteeninduses mõnda teenust muutmas või muud tegevus tegemas käisin, siis on isegi loogiline see, sest seda ma olen iseteeninduses tõesti teinud.
  Siiski eeldaks, et selle kohta on väike infonupuke, et à la “käesoleva toimingu käigus tehakse päring maksehäireregistrisse” segaduse vältimiseks.
  Seda on näha jah, et päringuid see aasta pole tehtud aga mulle ei meenu ka, et ma oleks mõnda teenust käinud muutmas. Pole otsest vajadust proovida kah.
  Asi selge ja teema ammendatud 🙂

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.