Vihmane nädalavahetus

Sai käidud taas Tartus. Viimati käisin seal oktoobri lõpus, siis kui Tuuli sünna oli. Eile käisime Taevaskojas ja just sel ajal oli ilm normaalne. Seal oli ka üks kevadel üles pandud putukate pesa, mille nüüd ära korjasime. Koer oli kah kaasas. Täitsa mõnus oli põlismetsas jalutada ja nautida värsket õhku. Vett oli kah palju. Ja õhtul sai lihtsalt niisama oldud.

Täna käisime Lõunakeskuses, mis on nüüd pea sama suur kui Rocca Al Mare keskus Tallinnas. Tuuli soovis kampsunit ja seda me seal otsisimegi, paraku ei leidnud. Ahhaa teaduskeskuses käisime kah. Seal tutvustati erinevaid lõhnasid, mis oli väga huvitav. Minul ajas see pea valutama, sest väga vängeid lõhnu ma ei kannata.

Tagasi koduteel juhtus Kose kandis see õnnetus. Mina kuulsin sellest Sky+ vahendusel tükk aega enne ja võtsin jala gaasipedaalilt. Korduvalt öeldi, et tee on kinni aga tegelikult oli ümber suunatud. Ei teagi miks see õnnetus juhtus, sest Mäost Tallinnani olid teeolud minu arust vaat et ideaalsed – kuid ja nähtavus ok. Kas tehti mingi hulljulge möödasõit? Eks paistab… Aga siis kui tee neljarealiseks muutus uhas minust mööda 3 vilkurites kiirabiautot. Nii et kannatanud viidi haiglasse. Kurb… Mina ei saa aru miks seal juhtub pidevalt õnnetusi. Olen mööda Tartu maanteed korduvalt sõitnud ja minu arust on see tee nagu iga teinegi. On pimedaid kurve aga nendes ei hakata mööda sõitma ju, see on elementaarne.

See kommentaar on mõtlemapanev:

ma sõitsin selles samas rivis, milles õnnetus juhtus. uskuge või mitte, aga ma teadsin, et selles rivis õnnetus juhtub terve tee, ehk siis 45 minutit (tulin türilt). ise hoidsin rivi viimase autoga alati pikivahet, aga nägin, mis eespool toimus. need möödasõidud ei olnud normaalsed! kui kose-ristil rivi seisma jäi ja eespool tuled vilkuma hakkasid, oli asi selge. keerasin kohe auto ringi ja sõitsin läbi kose, mulle järgnesid paljud teised. pilte ei teinud.

Nii et õnnetus juhtus võib-olla möödasõidul. Kõige ohtlikum manööver üldse. Ja see pole mingi kohustuslik manööver, mida peab nui neljaks tegema.

Minul on jäänud vähem kui nädal autojuhilubadeni (ehk siis saan esmased päris lubade vastu vahetatud). Siis saab väikese peo teha 😛 ja vahtralehed eemaldada (sõidustiil jääb samaks ;)).

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.