Jääaja emotsioonid

Esmaspäeva õhtul sai käidud Coca-Cola Plažas vaatamas Jääaja kolmandat osa (Jääaeg 3: Dinosauruste kättemaks; Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs). Seekord sai valitud selline seanss ja saal kus nimetet filmi näidati 3D-s. Anti spetsiaalsed prillid, millega nägid ekraanil toimuvat kolmedimensioonilisena. Efekt oli täitsa olemas. Aeg-ajalt tundus nagu tegelased oleksid vahetult kinoekraani ees. Eriti hästi tuli see efekt välja siis, kui keegi jooksis “kaamerale vastu” ehk lähenes ekraanile. Siis oli küll tunne, et nüüd kohe-kohe maandub kinosaalis 😀 Võib teinekordki minna 3D seansile. Saalist väljudes oli topeltkontroll ja kinotöötajad korjasid hoolikalt kõik prillid kokku, kuigi ega sellega kodus vist midagi teha poleks kah…

Aga kui filmist endast rääkida, siis jätkuvalt saab öelda seda, et nalja on nabani. Päris palju oli neid hetki, kui naermine võttis silmad märjaks. Eriti meenub üks episood, kus Diego ja Manfred jt sattusid kohta kus on naerugaas. Ja ma usun, et keegi ei suuda jääda tõsiseks sel hetkel kui nad seal naeravad. Terve saalitäis igatahes naeris. Ja jah, saal oli täis. Päris palju oli peresid, vanemaid päris pisikeste jõnglastega.

Omaette väärivad mainimist muidugi meie näitlejad, kes jätkuvalt on väga hästi lugenud vastavale karakterile eestikeelset teksti. Ja see tekst on muidugi mahlakas.

Kui üks sõbranna ütles mulle, et Jääajale igavesti järgesid teha ei saa, sest point kaob ära, arvan mina, et niikaua kui on nõudlust, on ka pakkumist. Kui ikka iga paari aasta tagant tuleb järg ja saal on inimesi täis, siis ei saa öelda, et film ei pakuks enam huvi. Päris paljud inimesed armastavad neid tegelasi. Ja kolmas film jättis mitmeid lahtiseid otsi. Mis saab Manny ja Ellie sündinud tütrekesest ja kas see nn kolmik, Manny, Sid ja Diego, jäävad kokku. Mina ootaks huviga neljandat osa.

Ja lõpetuseks… kuhugi ei ole kadunud ka Scrat. Orav, kes ajab jätkuvalt oma tõrusid taga leiab selles filmis omale silmarõõmu, kellega jagub kemplemist terveks pooleteiseks tunniks 😉

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.