Hea põhjus Tõrva külastamiseks

Eileõhtune Tõrva laulustuudio neidudekoori võit Laululahingu finaalsaates on heaks põhjuseks Tõrva linna külastamiseks. Uurisingi kaardi pealt kus kohas Tõrva täpsmalt asub. Arvan, et olen Tõrvast läbi sõitnud ja võib-olla isegi sealkandis ringi käinud, kuid tõenäoliselt oli see üsnagi ammu. Kunagi palju aastaid tagasi sai ühe suvega tervele Eestile tiir peale tehtud. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida…

Sattusin mina eile õhtul peale Laululahingu finaali Delfisse ja sealseid kommentaare lugema. Sapipritsijatest puudust polnud. Põhimõtteliselt kahte sorti kommentaarid. Miks WAF ei võitnud ja kuidas Tõrva küll võitis. Kui vaadata WAFi esinemist, siis jah, see oli perfektne ja “Vana vaksal” nende esituses kõlas suurepäraselt ja suursuguselt. Aga samas kas koorilaulu ikka sobib nii mitu soolot? Lootsid nad oma tuntumatele lauljatele tugineda? Seekord neil ei läinud õnneks, äkki siis tulevikus.

Minu ema pakkus välja, et osad inimesed võisid Tõrva poolt hääletada sellepärast, et tegemist on väikese kohaga kaugel Tallinnast. Ja et see sümboliseeris neile rohkem, kui WAFi hea esitus. Mina hääletasin ka Tõrva tüdrukute poolt ja päris mitu korda. Mulle meeldis see, et nad olid kõigi saadete jooksul väga stiilsed. Mõtlen just riietust. Ka žürii kiitis nende riietust ju mitmes saates. Igatahes parem kui teksade peale tõmmatud voodilina (vihjena Euroopa kultuuripealinna koori finaalsaate riietusele).

Kui vaadata punktide vahet, siis tuleb välja, et see vahe väga suur polnudki. Kultuuripealinna segakoor ei saanud sugugi palju hääli, võiks öelda isegi, et väga vähe. Ei tea mis neile saatuslikuks sai – kas finaalis WAFi ja Tõrva neidudega koos laulmine?

Ma loodan, et kaks ilma kolmandata ei jää ehk tuleb ka Laululahing 2010. Kuigi eks majandusseis on selline nagu ta on. Aga ETV tabas eelmine aasta naelapea pihta, kui selle saate otsustas teha. Suisapäisa väga hea plaat mul juba on. Jään huviga ootama Tõrva neidudekoori plaati.

Lõpetuseks – ärgem unustagem, kes hääletas ehk oma valiku tegi. Eesti rahvas. Ja kuidas on Eesti rahvas varem hääletanud? Tuletagem meelde meie eurolaulude valimisi. Ka siis on kõvasti mööda pandud. Võidab see, kes rahvale kõige rohkem meeldib, samas pärast kommentaare lugedes selgub, et hääletati juskui valesti…

Vanas blogis on lugemiseks Laululahing 2009 teema.

4 Replies to “Hea põhjus Tõrva külastamiseks”

  1. Hääletati õige poolt. Tõrva Neidudekoor oli igast nurgast vaadatuna. Riietus, esinemine ning kõige tipuks laulmine. See, mida nad 19 tüdrukuga tegid on hämmastav. Jään huviga ootama nende plaati.

    Kusjuures Tõrva on tõesti üks väga kaunis Lõuna-Eesti linnake. Tasub külastada! Eriti suvel, suplemiseks suur valik.

  2. Muideks, plaat peaks juba saadaval olema. Eks millalgi jõuab kaubandusvõrku kah, Suisapäisa oma on mul olemas.
    Tõrvasse tahaks sel suvel jõuda 😉

  3. Tõrvas järgmisel nädalavahetusel linnapäevad, suurepärane aeg külastamiseks!
    Eriti muidugi reklaamitakse järvekontserti “Tõrva Loits”, mis toimub teist aastat. Esinevad sellised tegijad nagu Peeter Volkonski, Birgit Õigemeel, Koit Toome, Andres Dvinjaninov, Hannes Kaljujärv, Merle Jalakas, Jaan Willem Sibul ning neidudekoor ja Eesti Kaitseväe orkester.

  4. Mnjah. Tõenäoliselt, paraku, satun sinnakanti ülejärgmine nädal… 😐 Järgmine nädalavahetus Saaremaale, pulma minek…

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.